Rubriky:

Evropské ligy

Marseille má v týmu čtyři nakažené, první ligový zápas je odložen

18. srpna 2020 11:57 - Marseille/Praha

Úvodní zápas nového ročníku francouzské ligy, ve kterém se v pátek měly utkat Marseille a Saint-Etienne, byl odložen. Důvodem je několik nakažených v týmu domácího Olympique. Jako náhradní termín vedení soutěže určilo 16. nebo 17. září.

 

uefa.com

Druhý klub nedohraného uplynulého ročníku o nákaze v týmu informoval tři dny před startem nové sezony. Celkem má Marseille čtyři nakažené covidem-19; k jednomu případu z minulého týdne dnes přibyly tři další, o nichž klub v pondělí mluvil jako o "podezřelých".

Vedení soutěže kvůli tomu rozhodlo o odložení pátečního utkání. Podle pravidel francouzské ligy totiž nesmějí mužstva sedm dnů společně trénovat, pokud se v týmu objeví více než tři hráči s pozitivním testem na covid-19.

Dortmund kvůli koronaviru po devíti letech skončil ve ztrátě

První podezřelý výsledek Marseille ohlásila v pátek a zrušila proto plánovaný přípravný zápas se Stuttgartem. I v tomto případě se podezření na koronavirus posléze potvrdilo.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.