Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalista Panathinaikosu Cissé zažaloval předsedu Olympiakosu

25. února 2011 19:42 - ATÉNY

Útočník fotbalového Panathinaikosu Djibril Cissé podal žalobu na předsedu rivalského klubu Olympiakos Vangelise Marinakise. Francouzský reprezentant obvinil šéfa klubu z Pirea z toho, že ho veřejně urazil po vzájemném utkání. Po závěrečném hvizdu navíc napadli hráče Panathinaikosu příznivci Olympiakosu, čemuž Marinakis nezabránil.

 

Yiorgos Karahalis, Reuters

Devětadvacetiletý Cissé už začátkem týdne uvedl, že v řecké lize kvůli rasistickému a násilnému chování fanoušků po této sezoně skončí.

Olympiakos v sobotním derby porazil Panathinaikos 2:1 a zvýšil vedení v tabulce na deset bodů. Za řádění svých příznivců ovšem dostal pokutu 140.000 eur (3,4 miliony korun) a musí jeden zápas odehrát za zavřenými dveřmi.

Kvůli obavám ze střetu fanoušků obou táborů bude mít specifickou atmosféru také finále basketbalového poháru mezi Panathinaikosem a Olympiakosem 6. března, na něž bude smět pouze školní mládež.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.