Vydra je po operaci kolena a na pět týdnů mimo hru

11. října 2011 16:32 - BRUGGY

Útočník FC Bruggy a české reprezentační jednadvacítky Matěj Vydra bude až pět měsíců bez fotbalu poté, co si v zářijovém utkání Belgického poháru zranil koleno. Devatenáctiletý hráč se musel na klinice v Římě podrobit operaci a nyní ho čeká několikaměsíční rekonvalescence.

 

Nike

Podle manažera Ondreje Chovance došlo ke zranění nezaviněně. Bývalému fotbalistovi Baníku Ostrava, který do Brugg přišel teprve v poslední srpnový den na hostování z Udine, se v zápasu na hřišti třetiligového Desselu po výskoku prolomila noha v koleni. Série vyšetření ukázala na nutnost chirurgického zákroku.

"Operovali ho na renomované klinice v Římě. Vložilo se do toho Udine. Majitel klubu i trenér chtěli, aby klub měl vše pod kontrolou a operaci prováděli experti v Itálii. Dohodli se na tom s Bruggami," uvedl manažer na webu společnosti Chovanec Sport.

Vydra se podle Chovance bude zotavovat dále v Itálii. "Na přání Udine se bude dál léčit v Itálii. Dům, ve kterém bydlel, bude mít nadále k dispozici," uvedl Chovanec.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.