VIDEO: Dojemné! Fanoušek s Downovým syndromem slavil titul přímo na ploše

15. května 2014 15:52 - Glasgow

Fotbalisté Celtiku nemají při absenci potrestaných Rangers ve skotské fotbalové lize žádnou vážnější konkurenci, před druhým Motherwellem mají k dobru 29 bodů a potřetí v řadě získali titul. Mezi šedesáti tisíci fanoušky slavil i nepřehlédnutelný malý příznivec klubu - Jay Beatty.

Jedenáctiletý chlapec, který má Downův syndrom, je v hledišti pravidelným návštěvníkem. I zelenými obroučkami brýlí dává najevo sounáležitost s klubem. A ten se mu odvděčil. Manažer Neil Lennon mu dal pozornost, ale největším zážitkem pro něj bylo, když se ocitl v náruči řeckého útočníka Georgiose Samarase.

U oslav symbolicky nechyběli ani dva bývalí fotbalisté, John Hartson a Stilian Petrov, kteří dokázali v minulých letech zvítězit nad těžkou chorobou. Celtic myslel zkrátka na všechny spřízněné duše.

V posledním zápase ligy vyhrál nad Dundee United 3:1.

vap, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.