Rekordman Del Piero režíroval postup Juventusu v poháru

ŘÍM

Alessandro Del Piero byl hlavním strůjcem vysokého vítězství Juventusu nad Fiorentinou, díky němuž v úterý turínský tým postoupil do čtvrtfinále Italského poháru. Úřadující ligoví mistři zvítězili díky hattricku Del Piera 4:1, sám střelec dnes navíc přepsal klubovou historii. Za Juventus již po onemocnění středního ucha odehrál celý zápas český záložník Pavel Nedvěd.

Jednatřicetiletý Del Piero otevřel skóre v deváté minutě a zaznamenal tak svůj 183. gól v Juventusu, čímž se osamostatnil v čele klubového žebříčku. O jednu branku méně nastřílel za "Starou dámu" v letech 1946-1961 Giampiero Boniperti.

Než Del Piero zkompletoval hattrick, trefil se ještě Rumun Adrian Mutu. Čestný úspěch hostů, kteří přijeli do olympijského města s remízou 2:2 z prvního duelu, zaznamenal Bulhar Valerij Božinov. V obraně hostů nastoupil v základní sestavě Tomáš Ujfaluši.

Po třech ligových porážkách za sebou fotbalisté Palerma potěšili své fanoušky alespoň v poháru, v němž porazili druholigové Bari divokým skóre 5:4 a postoupili do čtvrtfinále. První zápas skončil bez branek.

Palermo vyhrálo doma po dlouhé době

Palermo, které bude soupeřem pražské Slavie v třetím kole Poháru UEFA, dokázalo vyhrát na domácí půdě poprvé od 26. října. Jeho vítězství však sledovalo na stadionu Renza Barbery pouhých 1500 diváků.

Jedenáctý tým italské ligy rozhodl o své výhře ve druhém poločase, kdy se v rozmezí 60. a 66. minuty trefili Codrea, Terlizzi a Mariano Gonzalez. Argentinský záložník skóroval v zápase dvakrát. Hosté, kterým patří v druhé nejvyšší soutěži až sedmnáctá pozice, v závěru dvěma góly snížili, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Palermo hrálo v sestavě: Andujar - M. Ferri, Rinaudo, Biava, Grosso - Bonanni, Codrea, Corini (46. Barone), Masiello (57. Santana) - M. Gonzalez, Palmiteri (59. Terlizzi).

Výsledky - osmifinále:
Palermo - Bari (II. liga) 5:4, první zápas 0:0, postoupilo Palermo, Juventus Turín - Fiorentina 4:1, první zápas 2:2, postoupil Juventus.