Fotbalisté Wiganu přehráli Arsenal a jsou ve finále Ligového poháru

LONDÝN

Fotbalisté Wiganu nečekaně postoupili do finále anglického Ligového poháru. V úterní semifinálové odvetě sice prohráli v Londýně s Arsenalem 1:2 po prodloužení, takový výsledek jim ale po domácím vítězství 1:0 k postupu stačil. Rozhodující branku vstřelil v závěru nastaveného času Jason Roberts, který využil nedorozumění v soupeřově obraně.

Thierry Henry a jeho Arsenal nečekaně vypadli z Ligového poháru s Wiganem.

V 22. minutě neproměnil domácí José Antonio Reyes penaltu, ale v druhém poločase přece srovnal celkové skóre francouzský kanonýr Thierry Henry.

Ten pak vystřídal a jeho nizozemský náhradník Robin van Persie zvýšil v prodloužení na 2:0, avšak poslední slovo měli hosté.

Odveta druhého semifinále mezi Manchesterem United a Blackburnem se hraje ve středu.

Semifinále, odveta:
Arsenal - Wigan 2:1 po prodl. (65. Henry, 108. Van Persie - 119. Roberts), první zápas 0:1, postoupil Wigan.