Rubriky:

Evropské ligy

Marseille s béčkem uhrála remízu v Paříži

5. března 2006 23:00 - Paříž

Fotbalisté Olympique Marseille sice do nedělního ligového zápasu v Paříži poslali béčko, přesto s místním týmem St. Germain uhráli bezbrankovou remízu. Šéf hostujícího klubu Pape Diouf fotbalisty ze základní sestavy k utkání 29. kola neposlal kvůli obavám o bezpečnost fanoušků.

Pařížský klub prodal svým příznivcům vstupenky do sektoru těsně nad diváky z Marseille.

V nominované šestnáctce bylo jenom sedm členů profesionálního týmu, kteří však nepatří do základní sestavy Marseille. Devět zbývajících hraje za amatérský celek v páté nejvyšší soutěži.

Diouf se k tomuto kroku odhodlal, protože se bál, že by mohlo dojít k velkým násilnostem. "Nemůžete čekat na to, že bude muž nebo dítě zabit. Fotbal neznamená nic, když jsou v sázce lidské životy," vysvětlil.

Výsledky - 29. kolo:
Paris St. Germain - Marseille 0:0, Troyes - Auxerre 1:1 (37. Ba - 62. Kahlenberg), St. Etienne - Nantes 1:0 (90. Mazure).
Tabulku a statistiky najdete ZDE

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.