Živě

Anderlecht před zápasem se Slavií ztratil oporu, Defour odešel do Anglie

16. srpna 2016 13:04 - Londýn

Fotbalisté Anderlechtu nastoupí ve čtvrtek v Praze proti Slavii k prvnímu utkání o postup do Evropské ligy již bez záložníka Stevena Defoura. Belgický reprezentant přestoupil do Burnley. Nováček anglické ligy za Defoura zaplatil podle britských médií 7,35 miliónu liber (téměř 229 miliónů korun), čímž z něj udělal nejdražší posilu v historii klubu. Osmadvacetiletý hráč se Burnley upsal na tři roky.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Doufám, že zkušenostmi pomohu klubu k udržení v Premier League. Je to nová výzva a těším se na ni," uvedl Defour, který působil v Anderlechtu od roku 2014. Předtím hrál za Porto a Standard Lutych, s kterými získal po dvou mistrovských titulech. V roce 2007 byl vyhlášen nejlepším hráčem belgické ligy.

Na kontě má 46 reprezentačních zápasů, na evropském šampionátu ve Francii však chyběl.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.