Skácel je v nominaci na nejlepšího hráče skotské ligy

20. dubna 2006 09:07 - EDINBURGH

Český fotbalový reprezentant Rudolf Skácel se uchází o cenu pro nejlepšího hráče skotské ligy. Záložník Heart of Midlothian figuruje ve čtyřčlenné nominaci, v níž jsou dále nejlepší střelec soutěže Kris Boyd z Glasgow Rangers a duo mistrovského Celtiku Shaun Maloney a Stillian Petrov. Výsledky ankety, v níž hlasují sami hráči, budou vyhlášeny 30. dubna.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Skácel, jenž je v Hearts na ročním hostování z Marseille, prožil excelentní první polovinu sezóny. Ačkoli není typickým koncovým hráčem, dlouho vévodil střelecké tabulce. Nyní je s 16 brankami třetí za Boydem a Johnem Hartsonem, který má na kontě o jeden gól více.

Boyd nejprve stíhal Skácela v dresu Kilmarnocku a po lednovém přestupu do slavných Rangers pokračoval ve své kanonádě, která se zatím zastavila na 27 trefách. Dvaadvacetiletý útočník je nominován rovněž na nejlepšího mladého hráče v soutěži.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: