Arsenal si výhrou v Sunderlandu udržel šanci na čtvrté místo

LONDÝN

Fotbalisté Arsenalu si udrželi po nedělní dohrávce 27. kola Premier League šanci na čtvrté místo v tabulce, které by jim bez ohledu na výsledek finále Ligy mistrů zajišťovalo účast v příštím ročníku milionářské soutěže. Svěřenci Arséna Wengera mají po výhře 3:0 v Sunderlandu čtyřbodovou ztrátu na čtvrtý Tottenham a zápas k dobru.

Beznadějně poslední domácí s jistotou sestupu poslali favorita do vedení v 28. minutě, když do vlastní sítě hlavičkoval Collins. Ještě do poločasu se fanouškům Sunderlandu dvakrát představil kapitán "Kanonýrů" Henry, jenž nejprve připravil gól Fabregasovi a dvě minuty před pauzou sám z trestného kopu stanovil konečné skóre.

V dresu hostů se poprvé od února přestavil anglický reprezentační obránce Ashley Cole, jenž po zranění kotníku přišel na hřiště v 66. minutě.

Další dvě dnešní dohrávky West Bromwich - West Ham United a Manchester United - Middlesbrough začnou v 21:00.