Juventus si údajně dohadoval nasazování rozhodčích

5. května 2006 15:26 - TURÍN

Italská fotbalová federace začala vyšetřovat podezření, že Juventus Turín před dvěma lety ovlivňoval nasazování rozhodčích na své zápasy. Podle listů Gazzetta dello Sport a Corriere della Sera jsou z nekalých praktik podezřelí sportovní ředitel Luciano Moggi i obchodní ředitel Antonio Giraudo.

Oba se údajně v roce 2004 dohadovali s tehdejším členem komise rozhodčích Pierluigim Pairettem, kdo jejich zápasy bude řídit. Mělo se to týkat utkání Serie A proti Messině a AC Milán i Ligy mistrů, neboť Pairetto byl také členem komise rozhodčích UEFA. Obvinění se proto může týkat i utkání Juventusu se švédským Djurgaardenem.

Jako důkaz mají proti oběma vysokým funkcionářům Juventusu sloužit telefonní záznamy. Vyšetřování začalo už v březnu, na veřejnost se však informace dostaly až ve čtvrtek. Turínský klub s Pavlem Nedvědem letos míří za obhajobou ligového titulu a na dnešní tiskové konferenci se jeho představitelé podivili nad tím, že se obsah nahrávek dostal jako první k médiím.

"Rád bych věděl, proč tyto materiály dostali jako první novináři a ne my nebo naši právníci. Je neuvěřitelné, že se nehledí na základní lidská práva," prohlásil Giraudo. Připomněl, že případem už se na podzim zabývali turínští vyšetřovatelé a nenašli žádné důkazy. Giraudo podle vlastních slov nemá v úmyslu rezignovat.

"Mrzí mě, když čtu takové věci, které se zásadně liší od skutečnosti," reagoval Pairetto v rozhovoru pro agenturu ANSA. "Možná nebyla některá slova vhodná, ale vše jsem dělal v dobré víře," dodal na svou obranu bývalý člen komise rozhodčích.

Situace znepokojila také italský fotbalový svaz a národní olympijský výbor. "Cítím se jako miliony fanoušků - znepokojený, smutný a naštvaný. Chyby se mohou stát, ale důležité je, že se na to přišlo," řekl na tiskové konferenci svazový šéf Franco Carraro a apeloval, aby vyšetřování proběhlo co nejrychleji a seriózně. Totéž žádal předseda olympijského výboru Gianni Petrucci.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: