Barcelona v lize prohrála s vítězem Poháru UEFA

MADRID

Duel FC Sevilla a FC Barcelona, vítěze Poháru UEFA s finalistou Ligy mistrů, v sobotu v dohrávce 34. kola španělské fotbalové ligy skončil vítězstvím domácího celku 3:2. Sevilla rychle získala náskok dvou branek, krátce před poločasem o něj však podobně bleskově přišla po gólech Ezquerra a Silvinha. Poslední slovo měl ale čtvrt hodiny před koncem domácí Kepa.

DEFAULT TITLE

Sevilla tak má velkou šanci obsadit čtvrté místo a postoupit do kvalifikace Ligy mistrů. Barcelona už nějaký čas hraje s jistotou titulu.

Málaga se s ligou rozloučila debaklem. Na stadionu dalšího sestupujícího celku Cádizu dostala v dnešním utkání posledního kola pět gólů, z toho čtyři v závěrečné půlhodině. Radost z posledního zápasu neměli ani hráči madridského Atlétika, které po domácí remíze 1:1 s Betisem Sevilla a konečném desátém místě fanoušci vypískali.

Třetím sestupujícím se stal Alavés, přestože doma porazil La Coruňu 1:0. Zápas ohroženého Espaňolu se San Sebastianem totiž skončil po Corově gólu v první nastavené minutě stejným výsledkem, což barcelonskému klubu k záchraně stačilo.

Výsledky - 38. kolo:
Cádiz - Málaga 5:0 (63. a 65. Sesma, 19. Pavoni, 79. Estoyanoff, 84. Milosavljevič), Vigo - Getafe 1:0 (23. Contreras), Mallorca - Zaragoza 3:1 (19. Arango, 67. Farinos, 86. Yordi - 37. Sávio), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:1 (24. Kežman - 77. Arzu), Villarreal - Santander 2:0 (31. Riquelme z pen., 61. Xisco), Espaňol Barcelona - San Sebastian 1:0 (90+1. Coro), Alavés - La Coruňa 1:0 (79. Bodipo).
Dohrávka 34. kola:
FC Sevilla - Barcelona 3:2 (22. Alves, 25. Ocio z pen., 76. Kepa - 41. Ezquerro, 42. Silvinho).