Senzace! Koubek vychytal francouzské mistry a Rennes míří do Evropy

Paříž

Paráda. Český reprezentační gólman Tomáš Koubek nedostal od francouzských mistrů - týmu PSG - ani gól a může slavit s Rennes postup do evropských pohárů. Favorit doma prohrál 0:2 a Koubek si připsal desáté čisté konto ve francouzské nejvyšší soutěži. Kolo před koncem je Rennes na páté příčce, která zajišťuje postup do kvalifikace Evropské ligy.

Fotbalisté Rennes slaví, vyhráli na půdě mistrovského PSG. Desáté čisté konto při působení ve Francii si připsal český reprezentační brankář Tomáš Koubek.

Paříž se chystala na rozlučku se svými fanoušky a chtěla potvrdit svou dominanci v sezóně. Titul už týmu PSG nikdo nemohl dávno vzít, tým má i přes porážku na prvním místě náskok 15 bodů, jenže na trávníku mohl slavit po závěrečném hvizdu Koubek a spol. Rennes slaví třetí vítězství v řadě a míří do pohárové Evropy. Nice na šestém místě ztrácí tři body.

PSG doma podlehlo poprvé po 41 ligových zápasech, naposledy v Parku princů zvítězilo Monako stejným výsledkem v březnu 2016.

Po prvním poločase skončil duel mezi PSG a Rennes bez branek i díky Koubkovi, který se vytáhl proti Nkunkuově střele. V desáté minutě jej také zachránilo břevno při Di Maríově ráně.

Krátce po přestávce šli hosté do vedení, když Bourigeuad proměnil penaltu, a dvacet minut před koncem Rennes definitivně rozhodlo zásluhou Hunoua. V závěru Koubek dvakrát reflexivně zasáhl proti pokusům Pastoreho, podesáté v ligové sezoně udržel nulu a Rennes vyhrálo třetí zápas po sobě. Zůstalo tak na pátém místě zajišťujícím účast v základní skupině Evropské ligy.

Francouzská fotbalová liga - 37. kolo:
Amiens - Mety 2:0 (21. Manzala z pen., 86. vlastní Selimovic)
Angers - Nantes 0:2 (50. Lima, 61. Coulibaly)
Bordeaux - Toulouse 4:2 (38. a 49. Braithwaite, 73. Lerager, 78. Malcom - 29. Sylla, 90.+1 Diop)
Lille - Dijon 2:1 (18. a 45.+1 Mothiba - 11. Kwon Čchang-hun)
Monako - St. Etienne 1:0 (90.+1 Fabinho z pen.)
Montpellier - Troyes 1:1 (58. Cozza - 31. Azamoum)
Nice - Caen 4:1 (2. a 10. z pen. Balotelli, 36. Saint-Maximin, 72. Seri - 76. Kouakou)
Paris St. Germain - Rennes 0:2 (52. Bourigeaud z pen., 71. Hunou)
Štrasburk - Lyon 3:2 (22. Bahoken, 89. Da Costa, 90.+4 Liénard - 50. Fekir z pen., 73. Aouar)