Patrício zrušil smlouvu se Sportingem, klub viní agenta Mendese

1. června 2018 18:40 - Lisabon

Fotbalový brankář Rui Patrício požádal o rozvázání smlouvy se Sportingem Lisabon a chce odejít jako volný hráč. Podle portugalského klubu za rozhodnutím třicetiletého mistra Evropy stojí jeho vlivný agent Jorge Mendes.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Patrício měl nejprve namířeno do Neapole a poté k nováčkovi anglické ligy Wolverhamptonu. Oba kluby za jedničku portugalské reprezentace, která ve Sportingu strávila celou kariéru, nabídly 18 miliónů eur (asi 465 miliónů korun), ale jednání nakonec zkrachovala.

"Jorge Mendes z těch 18 miliónů požadoval pro sebe více než sedm miliónů. Chtěl využít celé situace, to je zločin," řekl na tiskové konferenci prezident lisabonského klubu Bruno de Carvalho.

Dvaapadesátiletý Portugalec Mendes patří mezi nejvlivnější agenty světa. Mezi jeho klienty patří hvězdní fotbalisté Cristiano Ronaldo, David de Gea, Diego Costa, James Rodríguez nebo trenér José Mourinho.

Patrício, jenž si v letošním osmifinále Evropské ligy zachytal proti Plzni, chce podle médií odejít hlavně kvůli incidentu z poloviny května, kdy zhruba padesát maskovaných fanoušků vtrhlo do tréninkového centra a napadlo hráče a realizační tým.

Muže ozbrojené tyčemi a řemeny naštvala porážka v závěrečném kole portugalské ligy s Marítimem, která Sporting stála konečné druhé místo v tabulce a postup do Ligy mistrů. To mu navíc uzmul městský rival Benfica.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.