Češi přežili tlak, který nevydržela ani Anglie, píše černohorský tisk

16. listopadu 2011 14:54 - PODGORICA

"Čeští fotbalisté ustáli tlak, který nevydržela na balkánské půdě ani Anglie," píše o úterní baráži s našimi reprezentanty černohorský tisk a připomíná domácí kvalifikační zápas s Anglií, který v říjnu skončil v Podgorici 2:2. "Ukázalo se, že dohonit dva góly bylo proti Čechům příliš," napsal zklamaně, ale zároveň hrdě deník Pobjeda (Vítězství).

 

Radek Petrášek, ČTK

Postoupit na šampionát si podle deníku zasloužila totiž i Černá Hora. "Jenomže v úterý večer někdo vypadnout musel. Postoupil tým, který ukázal víc disciplíny, ale i zkušenosti, tolik podceňované a vlastně velmi důležité v takovýchto zápasech," doplnil autor.

"Černá Hora prohrála s Českem i v odvetě, i když druhý poločas odehrála jako v transu. Česko zvítězilo a i díky triumfu 2:0 v prvním zápase postupuje na mistrovství Evropy," píše další černohorský list Vrijeme. "Štěstí a fantastický Petr Čech," cituje názor trenéra Branka Brnoviče na to, co zápas rozhodlo.

Výkon gólmana Petra Čecha byl podle černohorského tisku fantastický.Výkon gólmana Petra Čecha byl podle černohorského tisku fantastický.foto: ČTK/Radek Petrášek

"Jsem výsledkem zklamán, ale jsem hrdý na hráče. Nejsme slabší tým než Česko. Chybělo nám štěstí, to v odvetě rozhodlo. Lituji, že na mistrovství Evropy nepostupujeme, ale jsem spokojen s tím, co hráči předvedli," řekl podle deníku trenér.

"Stateční sokolové nemají čeho litovat"

"Černohorci v odvetě prohráli s Českem 0:1 gólem vstřeleným v závěru zápasu, i když celých 90 minut byli iniciativnější, snažili se, nechali na trávníku srdce, ale přesto se nakonec radovali hosté. 'Stateční sokolové' i fanoušci ale nemají čeho litovat, protože postupem do baráže dosáhli velkého úspěchu," konstatuje na svých webových stránkách RTCG.

ras, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012