Jeden Kanárek Barceloně uletěl, tak si pořídila dalšího. Za miliardu

10. července 2018 06:37 - Barcelona/Praha

Humbuk kolem odchodu Brazilce Paulina z Barcelony sotva unikl a na Camp Nou už je v centru dění další Kanárek. Slavný katalánský klub oznámil, že získal za zhruba miliardu z Gremia "Zázračné dítě" Arthura. Smlouvu podepsal jednadvacetiletý záložník na šest let a klub si od hráče slibuje, že zalepí díru v záloze po odchodu Andrease Iniesty.

 

Carl Recine, Reuters

Arthur odkopal za brazilské Grémio 48 zápasů, kdy vstřelil pět branek. Úspěchy sbíral i v předchozím působišti v Porto Alegre. Trenér národního týmu Tite už hráče vyzkoušel i v národním týmu, ale pro letošní mistrovství světa se do jeho výběru nevešel.

O tom,jak si Barcelona kvalit talentovaného Brazilce váží, svědčí i výstupní klauzule v kontraktu záložníka. Ta přesahuje jedenáct miliard, takže to vypadá, že si Arthur užije Camp Nou až do sezóny 2023/2024. Původně klub plánoval získat posilu až v zimě, ale odchod Iniesty vše urychlil.

rjm, Sport.cz

  Real Madrid - Barcelona dnes 21:00
20210410T21:00:00+0200
Real Madrid vs. Barcelona
Real Madrid vs. Barcelona
Real Madrid
Barcelona

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..