Rubriky:

Španělsko

Živě

Piqué za volantem bez řidičáku. Pokutu 200 eur bude platit denně po dobu příštích osmi měsíců

26. listopadu 2018 17:02 - Praha

Obránce fotbalové Barcelony Gerard Piqué vyvázl u soudu s pokutou téměř 50 000 eur (asi 1,3 milionu korun) za jízdu bez platného řidičského průkazu. Za řízení bez oprávnění mu přitom hrozilo i 90 dní veřejně prospěšných prací nebo až šestiměsíční vězení. Dnešní rozsudek určil, že bude platit 200 eur denně po dobu příštích osmi měsíců.

 

Jan Handrejch, Právo

Španělská policie Piquého přistihla v srpnu při dopravní kontrole v Barceloně. Při ní vyšlo najevo, že mistr světa a dvojnásobný evropský šampion přišel za opakovaná porušení předpisů o všech 12 bodů. Podle pravidel tedy nesměl za volant do té doby, než absolvuje nové testy a získá řidičský průkaz zpět.

Piqué má s dodržováním dopravních pravidel problémy dlouhodobě. Loni byl chycen při rychlé a nebezpečné jízdě, v roce 2014 se dostal do rozmíšky s policistou. Tři roky předtím byl přistižen, jak drží dítě na rukou místo toho, aby bylo v sedačce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..