Podle vysílatele La Ligy se diváci na fotbal vrátí až v roce 2021

23. dubna 2020 16:56 - Madrid

Kvůli pandemii koronaviru budou moci španělští fanoušci sledovat fotbal z hledišť stadionů nejdříve v příštím roce. Rozhlasové stanici Onda Cero to řekl výkonný ředitel mediální společnosti Mediapro Jaume Roures. Podle něho navíc současná krize přispěje ke konci přemrštěných přestupních částek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nejméně rok potrvá, než se objeví vakcína. Nemůžeme předtím nikoho vystavit riziku. S 20 tisíci diváky na stadionu je nemožné dodržet požadované rozestupy," řekl Roures, jehož společnost vysílá La Ligu, zajišťuje její mezinárodní práva a přenáší i zápasy Ligy mistrů.

"Tvrdím, že rok 2021 nezačneme s fanoušky na stadionech, pokud světoví vědci nepřekvapí a nepředstaví do té doby přístupnou vakcínu. Vědci ale tvrdí, že je to nemožné," prohlásil španělský podnikatel.

Trenér španělské reprezentace Enrique se vzdal čtvrtiny platu

La Liga i Španělská fotbalová federace (RFEF) vyjádřily touhu dokončit aktuálně přerušený ročník. Šéf nejvyšší soutěže Javier Tebas před více než dvěma týdny oznámil, že by se La Liga mohla znovu rozběhnout na konci května nebo v průběhu června. Proti návratu na hřiště jsou ale hráči z první i druhé ligy.

Fotbal znovu bez videa? UEFA by mohla ze hry vyřadit VAR

Obnovení sezony je důležité i z ekonomického hlediska. Pokud by kluby dohrály zbývající utkání ročníku bez diváků, přišly by podle Tebase o zhruba 300 milionů eur (přes 8,2 miliardy korun). V případě předčasného ukončení sezony by se ztráta mohla vyšplhat až na miliardu eur (přes 27,5 miliardy korun).

I kdyby se La Liga znovu rozběhla, podle Rourese přispěje současná krize ke konci nákupu hráčů za obrovské částky. Například loni v létě koupila Barcelona mistra světa Antoinea Griezmanna z Atlética Madrid za 120 milionů eur (zhruba 3,3 miliardy korun). Atlético zase přivedlo Joaa Felixe z Benficy Lisabon za částku ještě o šest milionů eur větší.

"I když se tato sezona dokončí, kluby přijdou o hromadu peněz. A budou o ně nadále přicházet. Jestliže na stadionech nebudou fanoušci, vypadnou klubům příjmy ze vstupného," konstatoval Roures. "To znamená, že si hráči nevydělají tolik a uvidíme konec bláznivých přestupních částek. Ostatně už skončily. Podle mě je to pozitivní, protože šéfové klubů přestanou utrácet," uvedl Roures.

Španělsko eviduje nejvíce případů nákazy nového typu koronaviru v Evropě. V zemi se nakazilo přes 213 tisíc lidí, z nichž zemřelo přes 22 tisíc, což je po Itálii druhý nejvyšší počet obětí v Evropě.

ČTK

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..