Fotbalisty ve Španělsku čekají před návratem k tréninku testy

30. dubna 2020 19:04 - Madrid/Praha

Španělské ministerstvo sportu schválilo plány fotbalové ligy, která chce všechny hráče před návratem k tréninku v klubech otestovat na koronavirus. To by mělo být prvním krokem k případnému červnovému restartu sezony, jež byla v polovině března přerušena kvůli šíření nákazy.

 

Twitter

Sportovci se ve Španělsku mohou vrátit k individuálnímu tréninku ve sportovních centrech od pondělí. Až dosud se kvůli přísným karanténním opatřením v zemi museli připravovat výhradně doma, zahájené uvolňování restrikcí to ale změní. Týmový trénink v klubech zatím povolen není.

Zástupci ministerstva sportu, fotbalové ligy, svazu, hráčské asociace a předních klubů dnes jednali o pravidlech, podle nichž se mohou začít připravovat na případné pokračování sezony. Ministerstvo mimo jiné schválilo, aby testy mohli provádět kluboví lékaři.

Fotbalisté ve Španělsku od pondělí mohou trénovat v klubech

Po návratu k individuálním tréninkům může v další fázi navázat skupinový trénink maximálně osmi lidí, dalším krokem už bude příprava celého týmu. Ta musí trvat minimálně dva týdny, než bude možné zahájit sezonu. Ve španělské lize zbývá dohrát jedenáct kol, v plánu je i finále poháru.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: