Rubriky:

Španělsko

Messi to s budoucností v Barceloně nevidí růžově, měl o tom už informovat Koemana

21. srpna 2020 12:25 - Barcelona/Praha

Argentinský fotbalista Lionel Messi podle zahraničních médií informoval nového trenéra Barcelony Ronalda Koemana o tom, že má pochybnosti ohledně svého dalšího setrvání na Camp Nou. Hvězda „Blaugranas“ má smlouvu platnou ještě na jeden rok, po celou dobu svého působení v katalánském velkoklubu ale ještě zřejmě nikdy nebyl k odchodu blíž než právě teď.

 

Pool, Reuters

Barcelona má za sebou katastrofální ročník. Zmar letošní sezony na domácí scéně korunovala drtivá čtvrtfinálová porážka v Lize mistrů s Bayernem 2:8. Následovalo odvolání trenéra Setiéna, na jehož místo přišel nizozemský stratég Ronald Koeman. Největší otazník teď visí nad Lionelem Messim a nad tím, jestli bude na Camp Nou působit i v dalším fotbalovém roce.

Argentinské útočné eso mělo dokonce předčasně ukončit dovolenou, aby se s novým trenérem sešlo a společně se pobavili o budoucnosti. Podle španělských médií Messi Koemanovi oznámil, že to se svým dalším působením v Barceloně nevidí růžově. Zároveň si měl ale údajně postesknout nad tím, že opustit klub ve chvíli, kdy má smlouvu platnou ještě na jeden rok, pro něj bude obtížné.

Vedení Barcelony o zmiňovaném postoji svého klenotu už pár dní ví. Prezident Josep Maria Bartomeu si měl od nizozemského trenéra mimo jiné slibovat právě to, že frustrovaného Messiho dokáže k pokračování na Camp Nou přesvědčit. Argentinec je ale zjevně děním v katalánském velkoklubu už dlouhodobě unaven a upřednostňuje jiné řešení.

Koemana ihned vyhodím! Bez ohledu na výsledky, šokuje možný budoucí šéf Barcelony

Pravdou ale zůstává, že klauzule v Messiho smlouvě činí astronomických 700 milionů eur (asi 18 miliard korun), a pokud si vedení Barcelony usmyslí, že Messimu odchod neumožní, jen těžko s tím dlouholetá opora „Blaugranas" něco může provést.

To ovšem neznamená, že nějaký movitý klub nemůže Barceloně předložit nabídku, která by věci mohla dát do pohybu. Španělská média v posledních dnech nejčastěji zmiňují zájem Interu Milán.

pb, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..