Liga snížila španělským klubům platový strop o 610 milionů eur

18. listopadu 2020 17:12 - Madrid/Praha

Španělská fotbalová liga snížila platový strop pro kluby na tuto sezonu kvůli důsledkům koronavirové pandemie celkově o 610 milionů eur (16 miliard korun) oproti minulému ročníku. Výrazné škrty bude muset udělat například Barcelona, které nové nařízení předepisuje zhruba čtyřicetiprocentní snížení mezd.

 

Massimo Pinca, Reuters

Prezident La Ligy Javier Tebas uvedl, že vzhledem k tomuto snížení platového stropu očekává ve Španělsku klidné zimní přestupní období. "Je důležité, abychom si všichni uvědomili, že bude těžké přivádět nové hráče. Kluby se teď musí snažit zredukovat náklady. Některé týmy budou muset hráče prodávat nebo jim snižovat platy. Jiná možnost není," řekl Tebas.

Vzhledem k mimořádné situaci způsobené pandemií nečeká kluby za překročení platového stropu disciplinární postih. Tebas ale týmy varoval, že důsledky případného utrácení pocítí samy na sobě.

Za porážku ve Valencii můžu já, prohlásil trenér Realu Zidane

Platový strop pro hráče a trenéry Barcelony se z předchozích 671 milionů eur snížil na 382,7 milionu. Mistrovský Real Madrid smí vydat 468 milionů eur, což je snížení o 172,5 milionu eur oproti minulé sezoně.

Barcelonu koronavirová pandemie těžce finančně zasáhla a za účetní rok 2019/20 zaznamenala ztrátu 97 milionů eur. Kvůli tomu se už před sezonou zbavila hráčů s vysokými platy, jako byli kanonýr Luis Suárez a špílmachr Ivan Rakitič, a nyní se snaží dosud bez úspěchu dohodnout na snížení mezd se současnými členy kádru. Špatná ekonomická situace klubu přispěla i k říjnovému odstoupení prezidenta Josepa Marii Bartomeua.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..