Rubriky:

Španělsko

Soud nakonec stanovil fotbalovému funkcionáři Villarovi kauci

1. srpna 2017 09:46 - Madrid

Suspendovaný předseda španělského fotbalového svazu a bývalý místopředseda FIFA i UEFA Ángel María Villar, který je ve vazbě kvůli podezření ze zpronevěry, korupce a podvodu, nakonec může složit kauci. Soud mu ji v pondělí vyměřil ve výši 300 tisíc eur (téměř osm miliónů korun). Stejnou částku musí zaplatit někdejší viceprezident svazu pro ekonomiku Juan Padrón, Villarovu synovi Gorkovi stanovil soud poloviční kauci.

 

Nacho Doce, Reuters

Sedmašedesátiletý Villar byl spolu se synem, Padrónem a sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem zatčen minulý týden. Jeho žádost o kauci byla původně zamítnuta. Následně byl suspendován ve funkci předsedy svazu, minulý týden rezignoval na post místopředsedy FIFA i UEFA.

Bývalý reprezentační záložník vedl španělský fotbal bezmála třicet let, viceprezidentem UEFA byl od roku 1992 a stejnou funkci ve FIFA zastával od roku 2002. Po loňském odstoupení Michela Platiniho vedl UEFA jako dočasný předseda.

Loni dostal od etické komise světové federace FIFA pokutu 25 tisíc švýcarských franků (asi 590 tisíc korun) za to, že nespolupracoval s vyšetřovateli korupce při volbách pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..