Živě

Zázrak musí pokračovat, ustupuje mu celé ligové kolo

20. dubna 2019 13:01 - Amsterdam

Zázračná cesta nesmí skončit! Úspěchem fotbalového Ajaxu v Lize mistrů žije celé Nizozemsko, mladíci z Amsterdamu už poslali ze hry Real Madrid a Juventus, a tak se vedení tamního fotbalu (KNVB) rozhodlo udělat maximum pro to, aby tým prestižní soutěž vyhrál. Nejvyšší nizozemská soutěž kvůli tomu dokonce přesune celé 33. kolo.

O2 TV Sport

Za přesuny v termínové listině může semifinále Ligy mistrů, kde se Ajax poměří s anglickým Tottenhamem. Kdyby musel Ajax odehrát zápas nizozemské ligy podle předem daného rozpisu, měl by pouhý den na regeneraci. Samotné vedení svazu uznalo, že je to nepřijatelné a rozhodlo se udělat změny.

"Není možné odehrát dva zápasy během tří dnů. Chce to alespoň dva dny volna," uvedlo vedení KNVB ve svém oficiálním prohlášení. A tak se zápasy 33. kola odehrají v termínech od 12. do 15. května.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..