Rubriky:

Liga národů UEFA

Ukrajinští fotbalisté kvůli karanténě ve Švýcarsku hrát nebudou

17. listopadu 2020 15:08 - Lucern

Utkání Ligy národů mezi fotbalisty Švýcarska a Ukrajiny se dnes v Lucernu kvůli šířící se nákaze koronavirem v hostujícím týmu hrát nebude. Místní úřady poslaly celou ukrajinskou výpravu do karantény poté, co nejnovější testy odhalily covid-19 u dalších čtyř jejích členů.

 

Kacper Pempel, Reuters

Evropská fotbalová unie UEFA oznámila, že zápas se nebude hrát ani ve středu, což je poslední možný termín. Není ale zatím jasné, zda dojde ke kontumaci v neprospěch Ukrajiny nebo v krajním případě na los. Podle pravidel UEFA se musí zápas odehrát, pokud má tým k dispozici alespoň 12 hráčů do pole a jednoho brankáře, což Ukrajina aktuálně vzhledem k nařízené karanténě celého týmu nemá.

Ukrajinská výprava v Lucernu byla znovu přetestována poté, co byl koronavirus v pondělí zjištěn u fotbalistů Eduarda Sobola, Evhena Makarenka a Dmytra Rižnyka. Další pozitivní testy měla trojice hráčů Ruslan Malinovskij, Sergej Kryvcov, Júnior Moraes a fyzioterapeut Ivan Baštovoj.

Ukrajině a Švýcarsku jde v závěrečném duelu skupiny A4 o udržení v elitní Lize A.

ČTK

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..