Živě

Ukrajina neuspěla s odvoláním kvůli kontumaci ve Švýcarsku

19. března 2021 12:53 - Lausanne/Praha

Ukrajinská fotbalová federace neuspěla u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) s odvoláním proti kontumační porážce v podzimním utkání Ligy národů ve Švýcarsku. Ukrajinci nemohli k závěrečnému utkání v Lucernu 17. listopadu nastoupit kvůli tomu, že je švýcarské orgány po několika případech nákazy koronavirem v týmu poslaly do karantény.

 

Vlastimil Vacek, Právo

UEFA na základě pravidel přijatých v době koronavirové pandemie zápas kontumovala 3:0 ve prospěch Švýcarska a svěřenci trenéra Andreje Ševčenka kvůli tomu sestoupili z elitní Ligy A. Ve svém odvolání Ukrajina požadovala sehrání zápasu v jiném termínu nebo rozhodnutí o výsledku losem.

CAS v dnešním zamítavém stanovisku uvedl, že vzhledem k nemožnosti přesunout zápas na jiný termín musela být Ukrajina uznána zodpovědnou za nesehrání duelu. Arbitráž nicméně připustila, že Ukrajina byla "nešťastnou obětí pandemie covidu-19", a odpustila jí placení poplatků za odvolání.

ČTK

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..