Rubriky:

Francie

Vesničané chtěli Messiho, vtípek odnesl klubový šéf flastrem

11. března 2011 15:48 - PAŘÍŽ

Fotbalový klub z malé francouzské vesnice Borne si hodlal říct Barceloně o hvězdného Lionela Messiho. Jenže francouzský svaz neměl pro jakoukoliv nadsázku pochopení a trestal. Šéfa FC Borne Cédrica Enjolrase suspendoval na šest měsíců s odůvodněním, že žertíky nemají ve fotbale místo.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

V Borne žije 400 lidí, což nevypadá jako nejideálnější fotbalová destinace pro nejlepšího hráče planety za poslední dva roky, i přesto to ale tamní klub zkusil a do registrační kanceláře Francouzského fotbalového svazu poslal oficiální žádost o přestup. Úředníci ji ale odmítli postoupit vedení španělské nejvyšší soutěže.

„Chtěl jsem pobavit přátele, napadlo nás to během jednoho vydařeného večírku. Byl to opravdu jen žert. Lidi na svazu to ale šokovalo a odmítli to přeposlat do Španělska,“ konstatoval Enjolras, jehož fotbaloví pohlaváři za jeho drzost suspendovali na půl roku, z toho tři měsíce jsou podmíněné.

„Takové chování nemůžeme akceptovat. Možná to byl žert, ale my jsme od toho, abychom posuzovali fakta,“ vysvětlil šéf registrační komise Yves Begon.

Enjolras však o humor stejně nepřišel. „Nejspíš strávím příští tři měsíce na baru,“ okomentoval, co chystá během svého trestu.

kvk, Sport.cz

Časová osa: Francie

Filtr článků - Francie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..