PSG - Lyon 2:1Messiho domácí premiéra vyšla vítězně. PSG otočilo zápas

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain otočili utkání 6. kola francouzské ligy s Lyonem a po vítězství 2:1 zůstali v nejvyšší soutěži nadále stoprocentní. O třech bodech pro domácí rozhodl ve druhé minutě nastaveného času Mauro Icardi. Tým z hlavního města tak drží v čele soutěže pětibodový náskok před druhým Marseille, které porazilo 2:0 Rennes.

Neymar (vpravo) v objetí s Lionelem Messim

Trenér PSG Mauricio Pochettino nasadil do základní sestavy opět hvězdného Lionela Messiho, který si tak po odchodu z Barcelony prožil debut před pařížskými fanoušky. V 37. minutě navíc mohl vstřelit i svůj první gól v PSG, jeho střela z přímého kopu však orazítkovala jen spojnici tyče a břevna.

Lyon, který ve skupině Evropské ligy narazí i na pražskou Spartu, se ujal vedení jako první. Po centru Ekambiho se prosadil v 54. minutě Paquetá. Cenné vedení však Lyonu vydrželo jen dvanáct minut. Po pádu Neymara v pokutovém území nařídil rozhodčí Turpin pokutový kop a sám postižený z něj vzápětí vyrovnal.

O šestém vítězství z dosavadních šesti ligových zápasů nakonec rozhodl ve druhé minutě nastaveného času střídající Icardi, jenž zužitkoval přesný centr Mbappého.

Neymar proti Lyonu srovnal z penalty

Na druhou příčku se dostalo Marseille. To porazilo díky brankám Dienga a Harita Rennes 2:0, vyhrálo třetí zápas za sebou a drží neporazitelnost v soutěži.

Porážku v soutěži nepoznalo na nižších příčkách vedle třetího Lens ani páté Nice. To remizovalo v derby Azurového pobřeží s Monakem 2:2 a na kontě má v neúplné tabulce aktuálně 10 bodů. Naopak Monako vyhrálo v ročníku jen jeden zápas ze šesti a je s pěti body třinácté.

Nice má v lize ještě nedohraný zápas 3. kola s Marseille, který byl přerušen kvůli výtržnostem jeho fanoušků. Svěřenci trenéra Christophea Galtiera kvůli tomu přišli v tabulce o dva body, z toho o jeden podmíněně.

První porážku si naopak připsali hráči Angers, kteří prohráli doma s Nantes 1:4 a jsou s 11 body čtvrtí. Naopak Nantes ukončilo sérii tří proher za sebou a je desáté.

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:
Nice - Monako 2:2 (51. Delort, 73. Búdáví - 39. Golovin, 77. Ben Yedder z pen.),
Angers - Nantes 1:4 (10. Traoré - 6. z pen. a 79. Blas, 3. Girotto, 23. Kolo Muani),
Clermont - Brest 1:1 (65. Rashani - 52. Chardonnet),
Remeš - Lorient 0:0
Troyes - Montpellier 1:1 (37. Tuzghar - 87. Savanier).
Marseille - Rennes 2:0 (48. Dieng, 71. Harit).
Paris St. Germain - Lyon 2:1 (66. Neymar z pen., 90.+ 2. Icardi - 54. Paquetá)