Rubriky:

ME 2016

Na EURO zemřeli už dva fanoušci

13. června 2016 10:02 - Paříž
(Aktualizováno: 13. června 2016 15:39)

V dějišti fotbalového mistrovství Evropy ve Francii zemřeli během čtvrtého hracího dne dva příznivci. Nedaleko Nancy utrpěl při cestě autobusem infarkt jednasedmdesátiletý Belgičan, zatímco v Nice zahynul čtyřiadvacetiletý Severní Ir, který v opilosti přelézal zábradlí a spadl na kamenitou pláž.

 

Jean-paul Pelissier, Reuters

Případem severoirského příznivce se začala v pondělí zabývat policie, podle které však šlo o nezaviněnou nehodu. Belgický fanoušek zkolaboval na odpočívadle a nepomohl ani rychlý lékařský zásah.

Jde o první tragické události na šampionátu ve Francii, který dosud poznamenaly především potyčky chuligánů v Marseille před duelem Anglie s Ruskem. Nepokoje tam vznikaly už od čtvrtka, kdy se poprali angličtí fanoušci s místními obyvateli. V pátek se střetli příznivci obou celků, jeden muž byl vážně zraněn a policie musela použít slzný plyn.

Násilnosti se poté přenesly i v sobotu na stadión, kde ruští fanoušci nejprve házeli po příznivcích soupeře předměty a poté prolomili linii pořadatelů, kteří se snažili oba tábory oddělit. UEFA oběma zemím pohrozila tvrdými tresty včetně vyloučení z turnaje.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..