Rubriky:

MS 2018

Argentina pláče! Messiho generace v tichosti končí, píší média

1. července 2018 11:21 - Kazaň/Soči

Francouzské listy označily osmifinálovou výhru fotbalistů 4:3 nad Argentinou na mistrovství světa v Rusku za monumentální vítězství a vyzdvihly výkon devatenáctiletého Kyliana Mbappého, který vstřelil dva góly. Argentinské deníky píší po vyřazení o konci Messiho generace, fanoušci v ulicích konec jihoamerického týmu na MS oplakali, zatímco portugalské listy po sobotním vyřazení svého týmu s Uruguayí kárají hráče za nedostatek odvahy.

Video již není dostupné

sntv

Argentinský list La Natión označil prohraný zápas za "Mbappého prokletí" a dodal, že mladý francouzský hráč běhal rychleji než Usain Bolt. Argentinští analytici podle listu tvrdí, že mužstvo s tak mizernou obranou nemá na mistrovský titul. Vzhledem k míře improvizace Argentinců považují výsledek zápasu za logický.

"(Lionel) Messi po porážce s Francií v tichosti odešel: Jakou cestou se v budoucnosti vydá?" napsal argentinský list El Tribuno, který připomněl, že fotbalista přezdívaný Blecha před zápasem řekl, že v případě porážky by měli odejít všichni hráči národního týmu. Deník Perfil zdůraznil, že terčem kritiky se po zápase stal argentinský trenér Jorge Sampaoli. List Clarín porážku označil za "konec Messiho generace".

Monumentální vítězství Francie

Francouzský sportovní deník L'Équipe vítězství svého týmu označil na titulní straně dnešního vydání jediným slovem: "Monumentální". "Úžasný Mbappé se zapíše do dějin francouzského fotbalu," píše deník a do historie se podle něj dostane i sobotní vítězství nad Argentinou.

"Kylian Mbappé je takřka dokonalý," řekla v rozhovoru s nedělníkem Journal du dimanche (JDD) argentinská fotbalová legenda Carlos Bianchi. "Kylian Mbappé, hvězda v čele modrých," napsal o útočníkovi Paris St. Germain titulek JDD. Souboj Francie a Argentiny označil list za "zápas na život a na smrt".

"(Cristiano) Ronaldo přenechal scénu v Soči Cavanimu," napsal portugalský deník Público. "Portugalsko hraje lépe na evropském než na světovém šampionátu," konstatoval dále list a připomněl bonmot, že mistrovství Evropy je vlastně mistrovstvím světa, jen bez Brazílie a Argentiny. Podle deníku Diário de Notícias je prohra Portugalska důkazem toho, že "za nedostatek odvahy se draze platí".

ČTK, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..