Rubriky:

Ostatní

Rami nehraje, přesto fotbalisty Francie „táhne" za zlatem. Fandí jim i Pamela

15. července 2018 10:23 - Moskva

Na mistrovství světa ještě neodehrál ani minutu, přesto má francouzský fotbalista Adil Rami svůj podíl na postupu „Les Bleus" do nedělního finále. V týmu rozdává obránce Olympique Marseille dobrou náladu a jeho plnovous s pěstěným knírem se stal součástí předzápasového rituálu, jenž zatím výběru trenéra Didiera Deschampse přinesl štěstí.

 

David Vincent, ČTK/AP

Dvaatřicetiletý Rami ve francouzské reprezentaci odehrál 35 zápasů. Na turnaji v Rusku ale nejspíš další nepřidá, neboť na jeho pozici stopera odvádí spolehlivé výkony dvojice Raphaël Varane, Samuel Umtiti.

Korsický rodák marockého původu však není zahořklý. „Až budeme mistry světa, bude ten titul i můj," řekl Rami, jehož přítelkyní je o dvacet let starší herečka Pamela Andersonová. Někdejší hvězda Pobřežní hlídky přiletěla do Ruska na úterní semifinále Francie s Belgií, kde ji zachytili fotografové, jak svému partnerovi posílá polibky.

Rami je smíškem týmu a aktérem rituálu, v němž hraje důležitou roli jeho plnovous. Už v základní skupině s tím začal hvězdný Antoine Griezmann, jenž pro štěstí zatahal před zápasem Ramiho za knír. Tradice se pak rozšířila mezi ostatní hráče a ve vyřazovací fázi se už stoperových vousů před utkáním dotýkají všichni členové týmu.

Francouzští fotbalisté nyní doufají, že Ramiho plnovous přinese štěstí i pro nejdůležitější utkání jejich života: nedělní finále MS proti Chorvatsku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.