Rooney debutoval v MLS asistencí a pomohl k výhře D.C. United

Washington

Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace Wayne Rooney prožil úspěšný debut v zámořské MLS. Jako náhradník pomohl D.C. United gólovou asistencí k domácí výhře 3:1 nad Vancouverem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Wayne Rooney při své premiéře za D.C. United přihrál na třetí gól svého týmu 80. minutě připravil třetí branku Paulu Arriolovi.Video: sntv

Rooney, který do washingtonského klubu zamířil na konci června z Evertonu, naskočil do hry na začátku druhé půle za velkých ovací tribun nově otevřeného stadionu Audi Field.

Dvaatřicetiletý útočník v 80. minutě připravil třetí branku pro Paula Arriolu. Premiéru mohl Rooney okořenit i gólem, ale nejprve hlavou nepřekonal brankáře Vancouveru a pak z voleje zamířil nad břevno.

"Byl to velký večer, můj debut v MLS i za D.C. United, k tomu vítězství. Jsem nadšený," řekl po utkání novinářům Rooney, který je nejlepším střelcem v historii anglické reprezentace i Manchesteru United.