Živě

Úspěšný kouč Van Gaal se už k fotbalu nevrátí

12. března 2019 13:20 - Amsterdam

Úspěšný fotbalový kouč Louis van Gaal se už k trénování nevrátí. Sedmašedesátiletý Nizozemec naposledy vedl Manchester United před téměř třemi roky. Poté informace o konci trenérské kariéry popřel s tím, že si jen vzal pracovní volno. Nyní však už návrat definitivně vyloučil.

 

Instagram Louise van Gaala

"Teď už jsem penzista. Nemám ambice stát se technickým ředitelem nebo odborníkem pro televizi," řekl v pondělí Van Gaal v nizozemské televizi. Po konci v United měl ještě několik nabídek, ale z rodinných důvodů je odmítl.

"Moje žena Truus se kvůli mně před 22 lety vzdala své práce a následovala mě, když jsem šel do zahraničí. Řekl jsem jí, že s trénováním skončím v pětapadesáti, místo toho jsem vydržel o deset let déle. Má právo na život se mnou bez fotbalu a je šťastná," prohlásil úspěšný kouč.

Od roku 1991 vedl Van Gaal dvakrát nizozemskou reprezentaci a dvakrát Barcelonu, trénoval i Ajax Amsterodam, Alkmaar, Bayern Mnichov a naposledy United. Se svými týmy vyhrál dvacet trofejí, z toho sedm ligových titulů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.