Živě

Přežil leteckou tragédii brazilského týmu, ale smrt už si ho také našla

28. března 2019 06:58 - Chapeco

Přežil tragédii klubu, s nímž byl spjat a pomohl k jeho obnově, ale i on už skončil ve spárech smrti. Brazilský novinář Rafael Henzel zemřel v úterý ve věku 45 let na infarkt. Byl jedním z pouhých šesti lidí, kteří přežili pád letadla s týmem brazilského Chapecoense v listopadu 2016.

 

Twitter

Tragédie, která fotbalisty potkala cestou na finále Copa Sudamericana proti kolumbijskému Atleticu Nacional, jej ještě více než předtím propojila s klubem.

"Během své skvělé kariéry vyprávěl příběh o Chapecoense mimořádným způsobem. Stal se symbolem obnovy klubu a navždy bude v jeho dějinách se vzpomínkou na to, co všechno s láskou dělal pro tým, pro město Chapecó a pro všechny, kteří mají rádi fotbal," uvedl klub na sociální síti.

Pád letadla s výpravou si vyžádal 71 obětí, mezi nimi bylo devatenáct hráčů a trenér. Letadlo se zřítilo nedaleko Medellínu. Jak se později ukázalo nehodu způsobil nedostatek paliva.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.