Rubriky:

Ostatní

Živě

Přežil leteckou tragédii brazilského týmu, ale smrt už si ho také našla

28. března 2019 06:58 - Chapeco

Přežil tragédii klubu, s nímž byl spjat a pomohl k jeho obnově, ale i on už skončil ve spárech smrti. Brazilský novinář Rafael Henzel zemřel v úterý ve věku 45 let na infarkt. Byl jedním z pouhých šesti lidí, kteří přežili pád letadla s týmem brazilského Chapecoense v listopadu 2016.

 

Twitter

Tragédie, která fotbalisty potkala cestou na finále Copa Sudamericana proti kolumbijskému Atleticu Nacional, jej ještě více než předtím propojila s klubem.

"Během své skvělé kariéry vyprávěl příběh o Chapecoense mimořádným způsobem. Stal se symbolem obnovy klubu a navždy bude v jeho dějinách se vzpomínkou na to, co všechno s láskou dělal pro tým, pro město Chapecó a pro všechny, kteří mají rádi fotbal," uvedl klub na sociální síti.

Pád letadla s výpravou si vyžádal 71 obětí, mezi nimi bylo devatenáct hráčů a trenér. Letadlo se zřítilo nedaleko Medellínu. Jak se později ukázalo nehodu způsobil nedostatek paliva.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.