Živě

Bývalý šéf německého fotbalu odstoupil i z funkcí ve FIFA a UEFA

10. dubna 2019 16:41 - Frankfurt nad Mohanem

Bývalý šéf Německého fotbalového svazu (DFB) Reinhard Grindel odstoupil kvůli skandálu s luxusními hodinkami a nepřiznanými příjmy i z funkcí v mezinárodních federacích. Sedmapadesátiletý funkcionář byl členem Rady FIFA a viceprezidentem UEFA.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Grindel skončil minulý týden v čele DFB kvůli tomu, že před dvěma roky přijal od od tehdejšího ukrajinského kolegy z UEFA Hrihorije Surkise hodinky v ceně šest tisíc eur (asi 154 tisíc korun). Vedle toho také podle reportáže týdeníku Der Spiegel v letech 2016 a 2017 nepřiznal dodatečný příjem 78 tisíc eur (asi dva miliony korun) za vedení dceřiné mediální společnosti DFB.

"Přijímám odpovědnost na národní i mezinárodní scéně," uvedl v dnešním prohlášení Grindel. "Jde mi o to, abych ochránil dobrou pověst UEFA a nestál v cestě FIFA k větší transparentnosti a kvalitnímu řízení," dodal.

V evropské UEFA měl Grindel mandát do roku 2021, ve světové FIFA ještě o dva roky delší.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.