Živě

Tvrdý trest! Osminásobný albánský mistr nesmí deset let do evropských pohárů

12. července 2019 14:38 - Lausanne

Osminásobný mistr albánské fotbalové ligy Skënderbeu Korcë nesmí deset let startovat v evropských pohárech. Sportovní arbitrážní soud klubu potvrdil trest, který mu loni uložila UEFA za ovlivňování zápasů v domácích i mezinárodních soutěžích. Podle agentury AP jde o nejdelší distanc za manipulování výsledků v historii UEFA.

 

Tt News Agency, Reuters

Vyšetřovatelé Evropské fotbalové unie došli k závěru, že Skënderbeu v roce 2015 zmanipuloval dva zápasy předkola Ligy mistrů a dvě utkání v základní skupině Evropské ligy. Zároveň UEFA klub z města Korcë, který v sezoně 2011/12 vedl český kouč Stanislav Levý, podezřívá, že od roku 2011 ovlivnil zhruba 50 zápasů v domácí soutěži. Skënderbeu za tu dobu získal sedm ze svých osmi ligových titulů.

Sportovní arbitrážní soud uvedl, že se ztotožnil se zjištěním UEFA, že Skënderbeu ovlivňovalo zápasy. Zákaz startu v pohárech na deset let a pokutu jeden milion eur (25,5 milionu korun) označil za odůvodněný a přiměřený.

Odvolací slyšení před arbitráží se konalo v dubnu v utajení, protože vyšetřovatelé UEFA obdrželi podle AP v souvislosti s touto kauzou výhrůžku smrtí.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.