Živě

Báčko jako protest sudího dokonale zmátlo. Kdo se přidá k fotbalistům Opočna a Přepych?

16. září 2019 14:41 - Praha

Hlavní sudí Lukáš Nožka byl tak zmatený, že se běžel poradit se svým asistentem Hlaváčem, co si má počít. Když totiž dal povel k zahájení mistrovského zápasu I.B třídy Královéhradeckého kraje mezi fotbalisty Spartaku Opočno a SK Přepychy, udělali hráči obou mužstev uprostřed hřiště kruh a začali s tradičním „báčkem“. Rozhodčí to tak nemínil nechat. Zvláště, když místní hlasatel divákům a pochopitelně i jemu zvěstoval, že netradiční začátek utkání je formou protestu proti poměrům panujícím v tuzemském fotbale. Od okresů až po Strahov...

Facebook M. Šnajdr

Pochopitelně že sudí nevěděl, co si počít. Jeho asistent ovšem také ne. Ani když střetnutí začalo, ani po jeho skončení, kdy seděli s delegátem a studovali soutěžní řád, v němž nemohli najít žádný důvod k potrestání dvaadvaceti fotbalistů.

A do toho věty protestu z amplionů na stadionu v Opočně:

Vážení fotbaloví fanoušci!

Oba oddíly - Spartak Opočno a SK Přepychy – tímto tradičním „báčkem" dávají symbolicky najevo svou nespokojenost s dlouhodobým stavem českého fotbalu! Především personálním obsazením na všech úrovních FAČR - od okresních přes krajské fotbalové svazy až po samotné vedení FAČR, v nichž působí bývalí rozhodčí, kteří svým konáním, loajálností a poslušností vůči panu R.B. jsou spoluzodpovědní za atmosféru a systém nastavený v našem nejpopulárnějším sportu a k jeho zlepšení a progresu rozhodně nepřispívají!

Obě mužstva předávají štafetu ostatním týmům po celé České republice, které mají podobný názor a nestydí se za něj, aby ve svých příštích utkáních podobným způsobem podpořili tuto aktivitu pod heslem: Fotbal není FAČRu, fotbal je NÁŠ sport! Děkujeme!!! Děkujeme také vám, naši fanoušci!!!

Hlavní rozhodčí nevěděl, co si počít. Ani jedno z mužstev totiž „báčkem" nijak neporušilo fotbalová pravidla, on však konat musel.

Ostatně, prohlédněte si video, které na sociálních sítích sdílel trenér Opočna Martin Šnajdr.

Sudí Lukáš Nožka proto zápas přerušil, i když sám nevěděl a neví, z jakého důvodu. Trestat nemohl, k tomu, aby tasil karty neměl také důvod, proto dal povel hráčům hostujících Přepych k novému výkopu, aby utkání na druhý pokus začalo. Logické - a hlavně pravidly odůvodnitelné sice bylo, aby se pokračovalo míčem rozhodčího, ale co na tom?!

V ten moment pro něho bylo každé rozhodnutí těžké.

Zápas se nakonec odehrál, Opočno vyhrálo 5:2, takže v tabulce vystoupalo na osmou příčku, ale o výsledek nešlo. Podstatný byl ostatním klubům a vlastně celému českému fotbalu adresovaný apel, jímž hráči obou klubů vyjádřili svou nespokojenost se stavem a poměry panujícími v tuzemském fotbalu. Mezi rozhodčími, kteří ho ovládají od okresů až po Strahov, především.

Proto výzva: Zahrajte sudím bago, jestliže vám nejsou panující poměry po chuti. Proto očekávání, které kluby převezmou po hráčích Opočna a Přepych štafetu.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.