Rubriky:

Ostatní

Pěkné gesto. Legendární Ferguson navštívil umírajícího fanouška v nemocnici

21. února 2020 16:43 - Manchester/Praha

Bývalý trenér Manchesteru United Sir Alex Ferguson ukázal, že má srdce na pravém místě. V jedné z manchesterských nemocnic navštívil fanouška Rudých ďáblů Damiena Nixona, který trpí rakovinou v terminální fázi a zbývá mu méně než rok života. Fotografii ze společného setkání u nemocničního lůžka nahrál na sociální síť Twitter Nixonův přítel, který zároveň vyzval všechny fotbalové příznivce, aby přispěli na finanční sbírku pro rodinu jeho nemocného kamaráda.

 

Twitter

Těžkým obdobím si prochází fanoušek Manchesteru United Damien Nixon a jeho rodina. Lékaři mu sdělili, že má rakovinu v posledním stádiu a bohužel už mu nezbývá mnoho času. Odvahu do závěrečného boje s nemocí mu tak alespoň částečně dodal jeho velký vzor Sir Alex Ferguson.

Nixonova manželka řekla místním médiím, že když se jeho kamarád dozvěděl, že legendární kouč je shodou okolností v budově, neváhal a vydal se osmasedmdesátiletého Skota hledat. Povedlo se, Ferguson se za nemocným mužem stavil v jeho pokoji a několik minut s ním hovořil.

Jejich společná fotografie se dočkala na internetu obrovské vlny solidarity. Všichni přejí nemocnému fandovi hodně sil. Blízký přítel neváhal a publicitu využil k užitečnému činu. Založil sbírku na podporu fanouškovy manželky a dcery. Prozatím se vybralo skoro 20 000 liber (přibližně 600 000 korun).

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní