Rubriky:

Ostatní

Dermendžiev zůstává koučem Bulharů a vzdal se třetiny platu

21. dubna 2020 18:19 - Sofie

Bulharské fotbalisty dál povede Georgi Dermendžiev a po dnešním prodloužení smlouvy se zároveň vzdal téměř třetiny platu. Národní svaz se dohodl s trenérem na pokračování nejméně o půl roku, povede tedy Bulhary i v play off o postup na evropský šampionát, které bylo z března odloženo kvůli pandemii koronaviru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pětašedesátiletý Dermendžiev převzal bulharský tým loni v říjnu. Nahradil tehdy Krasimira Balakova, jenž odstoupil po debaklu 0:6 s Anglií. V půlce listopadu Dermendžiev slavil se svými svěřenci vítězství nad Čechy 1:0 na závěr kvalifikace v Sofii, ale zatímco česká reprezentace už měla postup na Euro jistý, Bulhaři budou bojovat v play off.

Původně měli s Maďary hrát již v březnu, ale koronavirus zápasy odložil. Dermendžievovi mezitím vypršela smlouva. "Dnes podepsal novou na šest měsíců s opcí na rok a půl a dobrovolně se vzdal 30 procent mzdy. Vzal v potaz finanční dopady pandemie covid-19," uvedli představitelé svazu.

Dopady koronaviru pocítil i Vrba

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.