Fotbalisté USA vyhráli v kvalifikaci mistrovství světa na Kubě

HAVANA

Fotbalisté Spojených států vyhráli s napětím očekávaný sobotní duel světové kvalifikace na Kubě 1:0. V Havaně se Američané představili poprvé po 61 letech a tříbodový zisk jim zajistil už v prvním poločase Clint Dempsey.

I přes dlouholeté americké embargo vůči Kubě nepanovala na stadiónu nepřátelská atmosféra. Domácí fanoušci naopak podle agentury Reuters americké fotbalisty po utkání vyprovodili do kabin bouřlivým aplausem.

Mexičtí svěřenci trenéra Svena-Görana Erikssona před stotisícovou návštěvou na Aztéckém stadionu porazili Jamajku 3:0 a vedou skupinu B. Kostaričané ve skupině C deklasovali Surinam sedmi brankami a Salvador zvítězil nad Haiti 5:0, když si hattrick v rozmezí 45 minut připsal Rodolfo Zelaya.

Do závěrečných bojů o tři místa na šampionátu v Jihoafrické republice postoupí ze tří skupin vždy dva nejlepší celky.