V Koreji začne fotbalová liga po koronaviru 8. května

24. dubna 2020 13:24 - Praha

Za dva týdny začne nový ročník fotbalové ligy v Koreji, která dokázala koronavirovou nákazu dostat poměrně rychle pod kontrolu. Vedení soutěže dnes oznámilo, že první kolo se odehraje 8. května. Začátek sezony nicméně bude bez diváků.

 

Profimedia.cz

Korea byla druhou nejhůře postiženou zemí nemocí covid-19 po Číně, ale díky rozsáhlému testování a opatřením proti šíření viru se povedlo nárůsty zmírnit. V zemi už je nyní možné chodit do parků či restaurací, od úterka mohou fotbalisté hrát přípravné zápasy.

Původně měla K-League začít na konci února. Vzhledem k časovému skluzu týmy odehrají jen 27 zápasů místo 38. Nadále se budou dodržovat přísná hygienická opatření. Hráči spolu nebudou smět při utkání mluvit a zakázáno je také podávání rukou.

Pokud by se během sezony někdo z fotbalistů nebo členů realizačních týmů koronavirem nakazil, tým by nejméně dva týdny nemohl hrát.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.