Rubriky:

Ostatní

Platini: Ukrajina s Polskem budou pořádat ME společně, nebo vůbec

13. listopadu 2008 09:40 - SOFIA

Ukrajina a Polsko budou pořádat fotbalové mistrovství Evropy 2012 společně, nebo vůbec. Uvedl to prezident UEFA Michel Platini během své návštěvy v Sofii a reagoval tak především na problémy s výstavbou stadiónů v obou postkomunistických zemích.

"Polsko a Ukrajina nemohou být při organizaci Eura 2012 rozděleny. Buď to zvládnou oba, nebo o něj oba přijdou," řekl ve středu Platini, jenž během své cesty po evropských zemích dorazí v pátek do České republiky.

"Polsko a Ukrajina moc dobře vědí, že je zde jednoznačný předpoklad, že budou stadiony v jejich hlavních městech hotovy v termínu. Pokud ne, nebude se konat mistrovství Evropy v Kyjevě, ani ve Varšavě," dodal bývalý slavný francouzský fotbalista.

Oba pořadatelé ME mají s výstavbou stadiónů problémy dlouhodobě a v září jim UEFA udělila varování. Aktuálně hlásí potíže především Ukrajina, kde se i vinou světové finanční krize zastavila práce na 80 procentech staveb pro mistrovství Evropy.

O možností nahrazení jednoho z pořadatelů mluvili nedávno představitelé Německého fotbalového svazu, kteří nabízeli stadiony v Berlíně a v Lipsku.

Během Platiniho návštěvy v Sofii ohlásili předběžný zájem o kontinentální šampionát v roce 2020 Bulhaři, kteří by chtěli turnaj organizovat spolu se sousedním Rumunskem. "Víme, že je před námi hodně práce, ale také máme spoustu času," uvedl předseda bulharského svazu Borislav Michailov.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.