Platini ujistil Ukrajinu, že o fotbalové ME nepřijde

15. dubna 2009 17:20 - KYJEV

Předseda UEFA Michel Platini ujistil Ukrajinu, že navzdory skluzu v přípravách nepřijde o pořádání mistrovství Evropy ve fotbale, které má v roce 2012 hostit spolu s Polskem. Platini to prohlásil během inspekční návštěvy v Kyjevě.

"Je nemožné, aby Ukrajina přišla o šampionát. Ukrajinci i Poláci pracují a posunují se dál," citovala agentura AP Platiniho, který je na Ukrajině na dvoudenní návštěvě, po níž se přesune do Polska. "Dostal jsem záruky od vlády, že stadión v Kyjevě bude rok před mistrovstvím hotový. Myslím, že se o to nemusíme obávat," dodal.

Šéf UEFA v minulosti pohrozil, že pokud kyjevský stadion nebude včas hotov, Ukrajina o šampionát přijde. Přípravy na mistrovství provázejí v obou zemích potíže spojené zejména s výstavbou stadionů, hotelů, silnic a další potřebné infrastruktury. Navzdory komplikacím by však měl výkonný výbor UEFA příští měsíc určit města, která budou v Polsku a na Ukrajině šampionát hostit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.