Živě

Proč jste proboha vyhráli? Fanoušci zuří nad triumfem vlastního týmu

27. července 2020 08:32 - Praha

Organizovaná fanouškovská skupina fotbalového klubu Sao Paulo kritizovala své vlastní hráče za vítězství. To totiž pomohlo do play off jejich největšímu rivalovi Corinthians.

 

Profimedia.cz

Sao Paulo už mělo účast v osmičlenném play off ligy stejnojmenného brazilského státu jistou, přesto tým složený převážně z náhradníků v nedělním utkání porazil 3:1 mužstvo Guarani. Na jeho úkor tak do čtvrtfinále proklouzli Corinthians, což příznivce FC Sao Paulo naštvalo.

"Nejdůležitější nebylo vyhrát, ale smát se," uvedli na twitteru představitelé fanouškovské skupiny s 95 tisíci sledujících. "Vedení, trenéři, hráči. Hanba vám. Když máte vyhrát, rozklepete se. Když se máte zachovat chytře, najednou jste plní pokrytecké čestnosti."

V Riu plánují už za dva týdny fotbal s diváky

Fanoušci varovali trenéra Fernanda Dinize, že pokud šampionát státu nevyhraje - což se Sao Paulu podařilo naposledy v roce 2005 - čeká ho odvolání.

Organizované fanouškovské skupiny mají v Brazílii velkou moc a často ovlivňují rozhodnutí managementu týkající se výběru hráčů či koučů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.