Rubriky:

Ostatní

Fotbalový svaz bude reagovat na podezřelé sázky

16. prosince 2009 07:58 - PRAHA

Českomoravský fotbalový svaz a Asociace provozovatelů sázkových kanceláří budou společně reagovat na podezřelé sázky ve fotbale. Obě strany se dohodly, že vytvoří poplašný systém, který bude v případě nějakého podezření informovat vedení svazu, a to pak může zasáhnout. Například tím, že vymění rozhodčí zápasu. Českému rozhlasu to řekl místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl.

 

NOVINKY/Ondřej Krynek

O chystané spolupráci hovořili představitelé fotbalové svazu po listopadovém výkonném výboru a v minulém týdnu dostala konkrétní podobu. Sázkové kanceláře už svůj systém ochrany mají v podobě takzvaných riskmanažerů, kteří sledují sázky. "Jakmile se objeví nějaká nejasnost, pochybnost nebo něco podezřelého, tak na to okamžitě reaguje a v řádu desítek vteřin zastavuje sázky," popsal systém ředitel Asociace provozovatelů sázkových kanceláří Marek Herman.

Novinkou je to, že o takové situaci, pokud nastane v českém fotbale, bude okamžitě informován fotbalový svaz. Zápas pak bude detailně sledován a podle Rajchla je pravděpodobné, že budou okamžitě vyměněni rozhodčí.

Opatření je reakcí na sázkařský skandál s ovlivňováním zápasů, který propukl v několika evropských zemích. České republiky se nedotkl a Rajchl zdůraznil, že v současné době neexistuje ani žádné podezření na nějaké manipulace. "My tomu chceme předcházet, chceme reagovat včas a chceme být připraveni na to, aby nás podobný skandál nepostihl," vysvětlil Rajchl.

Pokud se systém osvědčí, je pravděpodobné, že bude zaveden i v jiných sportech. "Pokud to bude dobře fungovat, tak můžeme nabídnout systém hokejovému svazu," dodal Herman.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.