Živě

Na Řepku v pralese narváno! Lepší návštěva než na druhé lize

25. srpna 2020 10:19 - Praha

Byl to fotbalový hit víkendu. Alespoň na Kutnohorsku. Na premiéru Tomáše Řepky v dresu Červených Janovic v Sedleci přišlo tisíc diváků. Co by za takovou návštěvu daly třeba takové druholigové kluby. A to i v normální době, nejen této koronavirové.

 

@ facebook Štěpán Kacafírek

„Skvělá návštěva je vizitka celého fotbalového boomu. Neděláme to pro sebe a svá ega, ale pro celý okres. Chceme, aby takto plno bylo všude, kam přijedeme. Celý projekt děláme hlavně pro lidi, aby se bavili,“ uvedl pro klubový web hrající trenér Červených Janovic a strůjce Řepkova příchodu Štěpán Kacafírek.

Tisíc fanoušků předčilo veškerá očekávání, i když hráči v dresu ambiciózních Červených Janovic byli velkým lákadlem. A diváci se mohli bavit nejen pohledem na dva bývalé reprezentanty – vedle bouřliváka Řepky i Martina Jiránka –, ale i divokým průběhem s dvanácti brankami. Janovice v utkání III. třídy, deváté nejvyšší nebo chcete-li druhé nejnižší soutěže, vyhrály nad rezervou Sedlece 8:4.

„Ze zápasu jsem překvapený. Přišla spousta lidí a utkání mělo úroveň. Navíc diváci viděli hodně branek," konstatoval pro kutnohorsky.denik.cz po zápase Řepka.

Řepka zpátky na scéně

Připsal si i nešťastné momenty. „První branka domácích padla po mé teči, ale u té druhé si nejsem jistý, kdo míč hrál. Bylo nás tam více. To se holt stává. Jinak by asi domácí gól nedali,“ usmíval se Řepka, zatímco Jiránek mohl smutnit, protože předčasně odstoupil pro zranění.

Výhru dirigoval Kacafírek, který nastřílel čtyři branky.

Ve druhém kole nastoupí Červené Janovice v sobotu doma od 14 hodin proti Vlkanči. Lze čekat asi další nával, fotbalový prales diváckou návštěvou asi opět zastíní druhou ligu. Možná i první.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.