Futsalová liga - začíná boj o play-off

Uplynulá sobota byla opět ve znamení bojů v Celostátní lize futsalu – sálového fotbalu. Asi nejvíce v něm své fanoušky napínal celek VPS NOVABRIK Polička, který musel dvakrát otáčet skóre. Vždy vydařeně, a tak Polička poskočila na čtvrté místo v tabulce, kde vystřídala tým SICO Jilemnice, jemuž se toto dvoukolo vůbec nepodařilo.

ilustrační foto

Polička nejdříve otáčela výsledek s SK GOLL Běloves, v utkání až do 38. minuty prohrávala 0:1. Poté srovnal Vojta Král a utkání nabralo na obrátkách. Když Běloves nevyužila devítimetrový kop, který Dvořáčkovi bravurně zlikvidoval domácí gólman Dittrich, Polička dokonala dvěma góly obrat. I ve druhém zápase Polička prohrávala, tentokrát s týmem BOMBY K TYČI Vamberk. Polička otočila utkání díky střelecky disponovanému Královi již po přestávce, vítězství ale definitivně potvrdila až v poslední minutě brankou Kučery.

Ve zbylých šesti kolech dlouhodobé části Celostátní ligy bude nejzajímavější boj kolem osmého místa – prvních osm celků totiž postupuje do následného play-off. Poslední tři týmy – FS Sádek, BOMBARĎÁCI Větřní a ADRIA Nový Bor už moc šancí nemají, a tak zatímco první pětice týmů už svůj postup asi jen tak neztratí, na zbylá tři místa jsou čtyři adepti, kteří jsou nyní v tabulce naskládáni vždy s odstupem jednoho bodu: SF TRIVEL Klatovy, SK STRABAG LUBRYCO Prachatice, BOMBY K TYČI Vamberk a SK GOLL Běloves.

Tabulce vévodí CHEMCOMEX Praha, který si v sobotu připsal dalších šest bodů, i když v utkání s Prachaticemi se hodně natrápil. V čele tabulky střelců došlo ke změně, když první dvě místa patří patnáctigólovým střelcům Kočímu (TRIVEL Klatovy) a Královi V. (VPS NOVABRIK Polička).

Sestřihy ze čtyř zápasů tohoto dvoukola naleznete na www.net-tv.cz, více informací o celostátní lize a o dění ve futsalu – sálovém fotbalu pak na adrese www.futsal-salovyfotbal.com.