Nezávislý test doping u pětice vyloučených mexických fotbalistů neobjevil

15. června 2011 09:00 - MEXIKO

Nezávislý test provedený na univerzitě v Los Angeles zakázaný clenbuterol u pětice mexických fotbalistů neobjevil. Reprezentanti, kteří byli kvůli dopingu vyloučeni z mistrovství Severní a Jižní Ameriky, proto podle agentury AP požádali o přezkoumání B vzorku odebraného při nedávné kontrole.

 

NOVINKY/Ondřej Krynek

Pozitivní test na clenbuterol měli ze vzorků odebraných už 21. května během reprezentačního soustředění v Mexiku brankářská jednička Guillermo Ochoa, záložníci Antonio Naelson, Christian Bermúdez a obránci Edgar Dueňas, Francisco Rodríguez.

Hráči se hájí tvrzením, že se jim zakázaná látka dostala do těla z nakaženého masa. To však zpochybnily mexické zdravotnické úřady, podle nichž jsou případy masa kontaminovaného clenbuterolem, který se používá pro nárůst svalové hmoty u zvířat, v Mexiku minimální.

Fotbalisté Mexika si i bez suspendované pětice zajistili postup do čtvrtfinále Zlatého poháru. Dopingový případ zatím výsledky šampionátu neovlivnil. Přistiženým hráčům hrozí zastavení činnosti v rozmezí šest měsíců až dvou let.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: