Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Fotbalistka na MS chytila v pokutovém území míč do ruky, sudí penaltu neodpískala

3. července 2011 16:55 - BOCHUM

Fotbalistkám Austrálie byl v nedělním utkání na mistrovství světa v Německu upřen kuriózní, zároveň však možná nejjednoznačnější pokutový kop, jaký si lze představit. Navzdory tomu, že se ho Australanky nedočkaly, porazily v utkání skupiny D Rovníkovou Guineu 3:2 a udržely si šanci na postup do čtvrtfinále.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Ke kontroverznímu a málo vídanému momentu došlo v 16. minutě za stavu 1:0 pro pozdější vítězky. Střelkyně první branky Leena Khamisová trefila tentokrát tyč africké branky a míč se odrazil k obránkyni Bruně. Ta ho z neznámého důvodu chytla oběma rukama, několik okamžiků ho podržela a až poté míč odhodila.

K překvapení australských hráček i více než 15 tisíc diváků v hledišti stadionu v Bochumi maďarská rozhodčí Gyöngyi Gaálová nechala pokračovat ve hře. Australanky evidentní ruku soupeřky reklamovaly marně.

Tým z Oceánie i tak dokráčel k první výhře na turnaji a ve skupině s Norskem a Brazílií je stále ještě ve hře o čtvrtfinále. Šance největšího outsidera turnaje Rovníkové Guiney jsou pouze teoretické.

Mistrovství světa ve fotbale žen:
Skupina D:
Bochum: Austrálie - Rovníková Guinea 3:2 (1:1).
Wolfsburg: Brazílie - Norsko 3:0 (1:0).
Tabulka:
1. Brazílie 2 2 004:06
2. Austrálie 21013:33
3. Norsko 21011:33
4. Rovníková Guinea 20022:40

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní