Fotbalový talent Neymar všechny nabídky odmítl, v Santosu zůstane další rok

20. září 2011 11:56 - SAO PAOLO

Žádaný fotbalový talent Neymar denně slýchá, že přestupuje do věhlasného evropského klubu, a denně tyto spekulace odmítá. Všem zájemcům proto znovu vzkázal, že v brazilském Santosu zůstane nejméně do příštího léta. Těší se na prosincové mistrovství světa klubů i na novou sezónu, v níž Santos oslaví sté výročí.

 

archiv, Sport.cz

"Každý den slyším, že někam přestupuji, a už jsem z toho unavený. Proto říkám znovu a naposledy, že ze Santosu neodcházím," prohlásil obletovaný devatenáctiletý útočník na pondělní tiskové konferenci. V Brazílii chce zůstat kvůli rodině i kamarádům.

"Je mi ctí, že o mě stojí španělské kluby jako Real nebo Barcelona, ale tady v Santosu jsem šťastný. A zůstanu nejméně do olympiády v Londýně," dodal. V současném působišti má smlouvu až do MS v roce 2014 na domácí půdě a v ní výši odstupného 45 miliónů eur (1,1 miliardy korun).

Tuto sumu však bylo nejméně pět klubů za Neymara ochotno zaplatit - vedle Realu a Barcelony i Chelsea, Manchester City a Anži Machačkala. Všechny chtěly získat brazilský klenot, jenž Santosu v červnu vystřílel po půl století prestižní Pohár osvoboditelů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.