Stávka řidičů metra ohrožuje zápasy Arsenalu a Chelsea

20. prosince 2011 11:39 - LONDÝN

Stávka řidičů londýnského metra naplánovaná na 26. prosince ohrožuje ligové zápasy fotbalistů Arsenalu a Chelsea. Tým českého záložníka Tomáše Rosického má přivítat na domácím hřišti Wolverhampton, Chelsea s brankářem Petrem Čechem hostí další klub z britské metropole Fulham.

 

Petr Hloušek, Právo

"Zvažujeme, že zápas přesuneme na 27. prosince. Je to jedna z možností," uvedl mluvčí Arsenalu. Podle něj se na stadión chystá 60 tisíc fanoušků a vedle nich by stávka způsobila problémy také tisícovce zaměstnanců klubu, pracujících v den zápasu. Kromě dvou utkání Premier League je v ohrožení také několik duelů nižších soutěží.

Řidiči se rozhodli stávkovat kvůli příplatkům za práci o svátcích. Oprávněnost protestu však zpochybnil londýnský starosta Boris Johnson a celou záležitost by měl podle serveru BBC ve středu rozhodnout soud.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.